логотип
 
 
логотип Bistro News arrow Bistro News arrow QR-коди для здійснення кредитових переказів спростять та пришвидшать розрахунки
03.03.2021 г.
 
 

Реклама

 
 

 

 

 

Реклама

 

 
   

QR-коди для здійснення кредитових переказів спростять та пришвидшать розрахунки Версия для печати Отправить на E-mail
05.06.2020 г.

Національний банк затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків (йдеться про кредитовий переказ). Мета цього рішення – надати ринку уніфікований інструмент для підвищення зручності розрахунків, що зможе вирішити проблему сумісності для різних інфраструктур учасників ринку. 


Учасники ринку і зараз використовують QR-коди, але створюють їх за власними правилами. Наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дасть можливість підвищити швидкість розрахунків та знизити операційні ризики. Єдині підходи забезпечують, у першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють із постачальниками послуг (зокрема державних, адміністративних та комунальних послуг тощо). Також це допоможе широко використовувати QR-коди під час оплати товарів та послуг і здійснювати переказ коштів із рахунку на рахунок.

"По перше, використовувати QR-код дуже зручно. Адже це майже до нуля знижує вірогідність помилки у реквізитах отримувача чи призначенні платежу. По друге, платіж відбувається швидко і не потребує додаткових дій від платника", – пояснив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Олексій Шабан.

Окрім зазначених переваг, використання QR-коду для здійснення кредитових переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів учасників розрахунків і як результат – зростанню обсягів безготівкових розрахунків. Водночас Олексій Шабан зазначив, що формування та використання QR-кодів не є обов’язковим.

Проте, у разі бажання використовувати QR-коди для здійснення кредитових переказів, учасники безготівкових розрахунків повинні будуть забезпечити його формування та використання у відповідно до правил, розроблених Національним банком. Аналогічні підходи до формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів запроваджені багатьма країнами Європейського Союзу (Австрією, Німеччиною, Бельгією, Фінляндією та Нідерландами).

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 28 травня 2020 року № 68 "Про затвердження Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів", що набирає чинності з 3 червня 2020 року.

 
««   »»
 
     
Top! Top!