логотип
 
 
логотип Bistro News arrow Bistro News arrow Спільне звернення від Міністерства фінансів України, Національного банку України та ПриватБанку
29.10.2020 г.
 
 

Реклама

Реклама
 

 

 

 

Реклама

 

 
   

Спільне звернення від Міністерства фінансів України, Національного банку України та ПриватБанку Версия для печати Отправить на E-mail
18.04.2019 г.

У цей важливий для майбутнього країни момент, хочемо наголосити, що:
1. 
Сьогодні ПриватБанк є найбільшою та найприбутковішою фінансовою установою країни, клієнтами якої є 22 мільйони українців. Банк працює прозоро та стабільно, і повністю виконує свої зобов’язання перед клієнтами.
2. Лише два роки тому держава була змушена рятувати банк задля збереження фінансової стабільності всієї країни. Цей порятунок коштував платникам податків більш ніж 155 млрд грн.
3. Націоналізація ПриватБанку була необхідним кроком та відбулася відповідно до норм чинного законодавства, була підтримана Радою національної безпеки і оборони та Урядом України. Єдиною альтернативою націоналізації ПриватБанку була його ліквідація, що для нас не було варіантом з огляду на вагомість банку для фінансової системи. Повернення банку колишнім власникам через скасування націоналізації – неможливе.
4. Банк було визнано неплатоспроможним унаслідок надзвичайно масштабних шахрайських схем на суму 5,5 млрд доларів США. Повернення цих коштів державі та притягнення винних до відповідальності є зобов’язанням банку та однією з умов Меморандуму про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом.
5. Єдиним акціонером ПриватБанку є народ України. Ми сповнені рішучості захищати інтереси акціонерів банку за будь-яких умов, спираючись на наші повноваження, українське та міжнародне законодавство, а також на підтримку міжнародної спільноти та громадянського суспільства в Україні
.

Довідково: причини входження держави до капіталу Приватбанку

Рішення щодо переходу ПАТ "Приватбанк" у власність держави та інші рішення, що супроводжували цей процес, були підготовлені, скоординовані та ухвалені на державному рівні задіяними державними органами у чіткій відповідності до статті 41.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (хронологія ухвалення рішень – далі).

Це рішення дозволило захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Зокрема, 3.2 млн пенсіонерів та 1.6 млн інших соціально незахищених верств населення. Усі вони зберегли повний доступ до своїх рахунків.

Це рішення допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності у країні.

Проблеми у банку накопичувалися багато років та посилилися у 2016 році. Основною їх причиною стала невиважена кредитна політика банку, що призвела до втрати банком капіталу.

Понад два роки Національний банк вів роботу із акціонером щодо розробки та виконання плану докапіталізації. Проте план виконано не було.

Акціонери надіслали лист до Кабінету Міністрів України з проханням про входження держави у капітал ПАТ "Приватбанк". Цим листом акціонери зобов’язались реструктуризувати кредити, надані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Національного банку до 01 липня 2017 року.

Національний банк України, усвідомлюючи всі ці проблеми ПАТ "Приватбанк" та враховуючи важливість його як системного банку для здоров’я фінансового сектору та економіки країни загалом, відніс банк до категорії неплатоспроможних. Відтак регулятор звернувся до Уряду з пропозицією передати цей системно важливий банк у державну власність.

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ "Приватбанк". Відповідно до цього рішення 100% акцій банку належить державі в особі Міністерства фінансів.

Довідково: хронологія прийняття рішень про націоналізацію Приватбанку

16 грудня 2016 р.
     Акціонери надіслали лист до Кабінету Міністрів України з проханням про входження держави у капітал ПАТ "Приватбанк".

18 грудня 2016 р.
     Рада національної безпеки і оборони України ухвалює рішення про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки України в економічній сфері та захисту інтересів вкладників.
     Кабінет Міністрів України 
інформує про перехід ПАТ "Приватбанк" у стовідсоткову власність держави та ухвалює відповідне рішення.

19 грудня 2016 р.
     Президент України підписує Указ №560/2016 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 грудня 2016 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки України в економічній сфері та захисту інтересів вкладників".
     Спільна 
заява Міністерства фінансів України та Національного банку України щодо ухвалення державою рішення про входження до капіталу ПАТ "Приватбанк".
     Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 
оголошує про запровадження процедури виведення з ринку ПАТ "Приватбанк".

 21 грудня 2016 р.
      Міністерство фінансів України інформує про підписання договору з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб про продаж 100% акцій ПАТ "Приватбанк".

23 грудня 2016 р.
     Реалізовано план врегулювання ПАТ "Приватбанк": з 22.12.2016 року припинено тимчасову адміністрацію у ПАТ "Приватбанк" та відкликано повноваження, делеговані уповноваженим особам Фонду на тимчасову адміністрацію у ПАТ "Приватбанк".

Прес-центр НБУ

 Відео прес-брифінгу в НБУ


 

 
««   »»
 
     
Top! Top!